Co z nowymi przepisami ?

FB_IMG_1436623516876

news tygodnia
24.11.2015
MSWiA rekomenduje przesunięcie daty wdrożenia systemu CEPiK 2.0
Kategorie: » Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców » Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji » Ministerstwo Spraw Wewnętrznych

(528-1)
Redakcja tygodnika PRAWO DROGOWE @ NEWS w związku z licznymi zapytaniami jej Czytelników zwróciła się do Wydziału Prasowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o wyjaśnienie czy termin 4 stycznia 2016 r. – wyznaczony jako dzień rozpoczęcia wdrażania i działania systemu CEPiK – CEPiK 2.0 – zostanie podtrzymany. Odpowiedź otrzymaliśmy w trybie pilnym w brzmieniu i z uzasadnieniem jak poniżej. W konkluzji potwierdzenie, iż resort rekomenduje przesunięcie daty wdrożenia systemu w życie. Więcej informacji w najbliższym numerze tygodnika PD@N.

Informacja prasowa MSWiA w sprawie wdrożenia systemu CEPiK 2.0
Obecny poziom zaawansowania prac nad wdrożeniem systemu CEPiK 2.0 wskazuje na poważne ryzyka, z którymi wiązałoby się uruchomienie nowego systemu z dniem 4 stycznia 2016 r. Priorytetem jest zapewnienie prawidłowej obsługi spraw obywatelskich w skali całego kraju. Należy mieć przy tym na względzie, iż do uruchomienia zmienionych rozwiązań pozostaje 41 dni, zaś na dzień dzisiejszy do wydania pozostają w dalszym ciągu kluczowe dla tego procesu akty wykonawcze do ustawy Prawo o ruchu drogowym, pozostające zarówno w gestii ministra właściwego do spraw wewnętrznych, jak i innych resortów. Dlatego MSWiA rekomenduje przesunięcie daty wdrożenia systemu w życie.
Z poważaniem,
Wydział Prasowy MSWiA

Link do źródła:
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych – CEPiK 2.0
PRAWO DROGOWE @ NEWS – Wyszukiwarka: CENTRALNE EWIDENCJA POJAZDÓW I KIEROWCÓW
Dodaj komentarz

Przejdź do innego działu:
kronika legislacyjna news tygodnia statystyka przegląd prasy / internetu pytania ogłoszenia oferty partnerzy

egzamin na prawo jazdy – word, egzaminatorzy word w Suwałkach word w Suwałkach word w Poznaniu

Redakcja — Regulamin — Polityka prywatnosci — Pomoc

Copyright © 2010 Grupa IMAGE Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.