Zmiana formatu zdjęcia

toyka bial przód

[Fotografia] przedstawiająca osobę w pozycji frontalnej, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami; fotografia powinna być wykonana nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku – czytamy w aktualnym rozporządzeniu

Zmiana dotyczy zatem tego jak ma wyglądać fotografia. Nowe wymagania oznaczają, że do prawa jazdy pasuje teraz dokładnie to samo zdjęcie, co do paszportu i dowodu osobistego. Warto również zwrócić uwagę na parametr dotyczący wieku fotografii. Nikt nam nie udowodni, gdy różnice będą niewielkie, ale z większych już się nie wytłumaczymy.

Co w przypadku, gdy nasze zdjęcie nie będzie spełniać wymagań? Urzędnik ma prawo odmówić przyjęcia fotografii, a to oznacza, że z wydania prawa jazdy nici. Jeśli zatem nie mamy aktualneg